Stěna & Boulder

V novém přístavku spotovního centra Jeremi na Praze 5 vyrostlo moderní lezecké centrum Třináctka, jehož zaměstnanci si kladou za cíl nabídnout široké veřejnosti kvalitní podmínky při provozování tohoto krásného a stále populárnějšího sportu. Jelikož je stěna součástí velkého sportovního areálu, je možné zkombinovat lezení s dalšími sportovními a relaxačními aktivitami.

Ptá se někdo, proč zrovna pojmenování po údajně nešťastném číslu 13? Kdo tápe, podívá se, v jaké části Prahy stěna stojí. Věděli jste, že třeba Sikhové považují toto číslo za šťastné?

Celkově je možné se protáhnout na 2330 m2 všemožných profilů. Bezmála 1500 m2 na Vás čeká v 17,5 metru vysoké sekci pro sportovní lezení s lanem v hlavní hale a dalších 230 m2 na 14 metrů vysoké venkovní stěně. 600 m2  pak na dvoupatrové boulderovce s komfortním dopadištěm! Nejlépe se sportuje na denním světle, a proto Vám lezení zpříjemní dvě velká okna. Lezecká plocha je osázena strukturami a chyty od společnosti TR-walls. Nechybí samozřejme zastoupení i dalších známých značek jako je VOLX, AIX, HRT, CRUX, LAPIS, X-CULT, FLATHOLD a další. V rozpětí obtížností si zde každý najde to svoje.

V létě vám lezení zpříjemní otevřená venkovní vrata a stropní otevíratelná okna, která spolu s klapkami za stěnou vytvoří osvěžující proud vzduchu. Pokud to nestačí, máme v obou patrech a na stěně instalované výkonné větráky. Hodně těžko budete hledat v Praze stěnu, kde by byl větší chládek v létě než u nás. Během chladných měsíců ochrání lezce perfektně izolovaný plášť budovy a zahřejí visuté teplomety.

Zhotovitelem celé stěny je firma TR-walls, nejvýznamnější výrobce lezeckých stěn v České republice. Více o této společnosti najdete na webu TR-walls.

 

 

 

Rozmanitost a originalita lezeckých cest je v režii vrchního stavěče Viktora Pařízka. Řádit zde bude prověřené duo z Big-wallu a spolu s dalšími „hostujícími“ staveči pro Vás nachystají pravidelné dávky nového lezení. Nejnovější info o nových cestách a bouldrech sledujte na našem Facebooku.