Nejčastěji kladené dotazy

Q: Chci k vám přijít si zalézt, ale nikdy jsem tam nebyl. Co pro to mám udělat?

A: V prvé řadě je nezbytné si v rezervačním systému LS Třináctka vytvořit účet. To je možné provést z domova na této stránce: https://stenastodulky.cz/. Nebo přímo na recepci lezecké stěny. Registrovat se nemusí děti do 15 let. Druhým krokem pro návštěvu stěny je nezbytné si pořídit kartu nebo čip. Karta (čip) slouží k nahrávání vstupů, uzamykání skříňky a průchodu přes turniket na stěnu. Na kartu (čip) se při každé návštěvě nahrává vstup. Při zapomenutí nebo ztrátě je jedinou možností nákup nové karty.

Q: Nemám zkušenosti s lezením a chci to vyzkoušet. Co s tím?

A: Máte několik možností. Jednou z nich je návštěva boulderové stěny. Zde nepotřebujete znát základy jištění lezce na laně. Leze se na 3-4 metry vysoké stěně s měkkým dopadištěm pod ní. Jestliže chcete vyzkoušet vytrvalost a odvahu a navštívit stěnu na lezení s lanem, je důležité přijít s někým, kdo ovládá techniku lezení a hlavně jištění! Pro tyto případy tu máte možnost jednorázového lezení s instruktorem. Toho si můžete rezervovat minimálně s třídenním předstihem na emailu kurzy@tr13.cz. Více informací o této možnosti a dalších kurzech najdete zde.

Q: Lezení se mi zabílilo a chtěl bych se to naučit. Máte nějaké kurzy?

A: Ano, máme. Pro začátečníky máme připravené kurzy jak na boulder, tak na lano. Rozsah je pět lekcí, ve kterých se naučí základy lezení a naučí se jistit. Po absolvování tohoto kurzu můžete sami vyrazit na stěnu. Maximální počet lidí na jednoho instruktora v tomto kurzu je 4. Více info hledejte zde.