Jak se závodilo

27. květen roku 2017 patřil na lezecké stěně Třináctce v pražských Stodůlkách dětem. Konaly se zde první dětské boulderové závody. Rovnou na úvod můžeme říci, že se klání povedlo nad naše očekávání a dorazil kopec dětí! Bez předchozí registrace jich dorazila přibližně polovina, takže jsme byli mile překvapeni, když se konečný počet závodníků zastavil na čísle 65.

Chlapci a dívky byli podle ročníku rozřazeni do čtyř kategorií U10, U12, U14 a U16. Úderem desáté hodiny se nejmaldší kategorie vrhla na svých deset boulderů, které hlídali rozhodčí a zapisovali lezcům výsledky do zapisovacích karet. Na přelezení všech boulderů měli celkem 60 minut. Podpory se jim dostávalo jak od doprovodu, většinou rodičů, tak i od samotných rozhodčích. Po uplynutí hodinového limitu se rychle spočítaly a vyhlásily výsledky. Děti dostaly diplom a něco malého za jejich parádní výkony. Po vyhlášení šla na řadu další věková kategorie, až došla řada na tu nejstarší.

A jak si děti vedly? Výborně! Snažily se, byly vidět výkony, které by mimo soutěžní zápolení nepředvedly. U malých dětí byla vidět veliká snaha bouldery překonat, u větších už byly vidět nějaké ty zkušenosti a podívaná to byla parádní. Stavěči Vilda a Viktor odvedli výbornou práci, podařilo se jim závodníky na promyšlených a dětem přizpůsobených boulderech pěkně rozřadit. Zalezl si tedy opravdu každý.

Objevila se u nás i známá jména, namátkou jmenujme Honzu Štípka, Lukáše Mokroluského či Báru Zítkovou. Ti nedopustili žádné překvapení a ve své kategorie vyhráli. Kromě Jana se ještě Ondřejovi Mázlovi a Kryštofovi Kotyzovi povedlo topovat všech deset boudlerů!

Závody jsme pořádali i s tím, že si soutěžní atmosféru vyzkouší i děti z našich lezeckých kroužků. Ostudu nám neudělaly, nejlepším výsledkem se může pochlubit bronzová Adélka Ondroušková! Celkem jsme měli ve všech kategoriích 14násobné zastoupení.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem dětem a jejich doprovodům, že si udělali čas a dorazili za námi do Stodůlek.

Děkujeme stavěčům za pradání bouldery, instruktorům za hlídání boulderů a partnerům za podporu, jmenovitě pak TR-walls, Ocún, Beal, SC Jeremi a Lezec.cz.