Spolupráce s Post Bellum

Oslovila nás organizace Post Bellum s tím, zda bychom se podíleli na ocenění dětí ze základních škol na Praze 5, které nyní vyprácovávají vlastní práce na téma Příběhy našich sousedů.

Post Bellum od roku 2001 vyhledává a zaznamenává vzpomínky pamětníků klíčových momentů historie 20. století. Stěžejním projektem Post Bellum se stala Paměť národa, sbírka vzpomínek konkrétních osobností, fotografií, deníků a různých archiválií z období totalit 20. století. Dnes sbírka obsahuje tisíce pamětníků a jako internetový archiv je přístupný veřejnosti. Pro zájemce je zde více informací.

Projektu Příběhy našich sousedů se účastní celkem devět týmů po 3-4 lidech. My jako lezecká stěna, jsme do soutěže o nejlepší práce věnovali 3 poukazy na lezení s instruktorem. Vítězové budou mít možnost si na 2 hodiny vyzkoušet lezení pod dohledem zkušeného lektora, další dva týmy získají poukaz na 1,5 hodinu lezení. Lekce se uskuteční na Třináctce. Celkem jsme tedy do soutěže věnovali nezapomenutelné zážitky v hodnotě 3 000 korun.

Práci dětí si můžete prohlédnout zde.

Publikováno v Aktuality.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *